Borsada işlem gören emtialara bakıldığında en çok işlem gören eleman olarak altını görmekteyiz. Yerel piyasalara göre altının gram fiyatı belirlenmez. Dünya genelindeki ekonomik olaylara göre altın fiyatları değişmektedir. En çok etkiyi ise dolar ya da Euro karşısında aldığı değerler göstermektedir. Beykoz Gram Altın oranlarına bakarak en güncel altın fiyatlarını takip edebilir ve yatırımlarınızda Doların Euro’nun gelişimlerini takip ederek işlemler yapabilirsiniz.

Mücevher olarak düşünüldüğünde ise kuyumculuk alanında da fiyat değişimleri bulunur. Ülkemizde bu alanda yoğun talepler bulunmakta ve mevsimlik olarak fiyat aralıklarında artmalar gözlenebilir. Bu nedenle Beykoz Gram Altın fiyatları için tüm bu gelişmeler değerlendirilerek işlemler yapılmalıdır. Altın genel olarak bakıldığında yatırımcısına zarar ettirmeyen bir emtia olmakta ve yatırım amaçlı taleplerin artması da fiyat aralıklarını yükseltmektedir.

Dünya genelinde altının değeri Dolar üzerinden ölçülmekte ve dolarda yaşanan iniş ve çıkışlar doğrudan altın üzerinde etkiler oluşturmaktadır. Yaşanan ekonomik krizler, ülkelere bağlı olarak değişen enflasyon oranları ve beklentileri de Beykoz Gram Altın değerleri arasında farklı değer aralıkları görülmektedir. Yatırımcılar gram üzerinden değerlendirdiği yatırımlarının yanında çeyrek, yarım, tam ve 22 ayar bilezik fiyatları da döviz bürolarında hep takip edilen değer aralıkların arasında yer alır. Takı anlamında bu fiyatları takip ederek bütçenizi belirleyebilir ya da yatırım anlamında takip ederek kar oranlarınızın çok daha yüksek olması açısından doğru zamanlarda alış ya da satış işlemleri yapabilirsiniz.