Yabancı para birimleri olarak tanımlanan dövizin ülke ekonomisine katkısı büyüktür. Dünya piyasasına bakıldığında olan alaylar göz önüne alınarak düşüş ya da yükseliş yaşayan dövizler insanlar tarafından da takip edilmektedir. İnsanların kullandıkları döviz bürosu kavacık bölgesinde yerini almıştır. Bölge insanı döviz alım satımı yapmak için bu büroları kullanmaktadır. İnsanların yatırım ya da belli bir birikim yapma adına aldıkları dövizler, belli bir zaman sonra yükseldiğinde satılır. Aradaki fark ise insanların kazancı olarak belirlenir.

Küçük kazançlar sağlamak adına döviz alım satımı yapan insanlar döviz bürosu kavacık şubesini kullandıkları görülür. Yapılan döviz işlemine kambiyo işlemi de denmektedir. Döviz büroları genellikle dünya ekonomisini takip eden yerlerdir. Günlük olarak değişen kur iniş çıkışları satım ve satım fiyatlarını da etkilemektedir. Alım satım arasında da belli farklar vardır. Özellikle alış fiyatlarının daha yüksek olduğu bilinir.

Her ilde belli bölgelerde bulunan döviz büroları insanlara yardımcı olmaktadır. Son zamanlarda süreli değişen kur farkları insanları da şaşırtmıştır. Döviz ya da borsa konusunda bir uzmana danışmakta fayda vardır. Döviz dendiğinde akla gelen Dolar ya da Euro dışında dünya ekonomisini etkileyen pek çok para birimi bulunur. Ama bizim ülkemizde en geçerli para birimleri Euro ve Dolardır. İnsanlar döviz bürosu Kavacık‘ı kullanarak istedikleri her türlü işlemi kolayca yapabildikleri görülmüştür. Müşteri memnuniyetine önem veren bu döviz bürosu hafta sonraları da hizmet vermektedir.